Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Günümüz teknolojisine en fazla ayak uydurmaya uygun ve yapılan alışverişlerin güvenli ödeme olanaklarından biri olarak çoğu online sitede var olan bir ön ödeme sistemi olarak hayatımıza giren paykasa, güvenli alışveriş için kullanılan tek adres konumundadır. Bu durumda sorulan “Neden Paykasa” sorusuna da yanıt vermek anlamsız olabilir. Paykasa, yıllardır insanlar tarafından kullanılan bir kart sistemi olarak, çoğu kişinin güvenini kazanmış ve kazanmaya da devam etmektedir. Her insan, alışverişe meraklıdır fakat çoğu internet sitesinde kapıda ödeme olanağı bulunmamaktadır. Bu durumda da insanlar mecburen kredi kartına sahip olmak zorunda bırakılmaktadır. Günümüzde ise aynı zamanda paykasa ödeme seçeneğine de sahip olan pek çok online alışveriş sitesi de görülmeye başlanmıştır. Bu durumda dolandırıcılık sorunları da ortadan kalkmış olacaktır.
Neden Paykasa?
Çünkü bu sistem ile insanlar, güvenli ve rahat alışverişin yolunu keşfetmiş olmaktadırlar. Paykasa kartının ön yüzünde bulunan 16 haneli pin kodu ile ödeme yaparak tek seferde kullanım imkânınız olduğundan sonrasında kartı çöpe atabilirsiniz. Bu sayede, şifrenizin ele geçerek, dolandırıcılık yapılması imkânı da azalmaktadır. Paykasa kartın kullanım alanı gün geçtikçe fazlalaşmaktadır. Bazı oyun sitelerinde de aynı şekilde bu tür ön ödeme seçenekleri kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle Facebook’taki oyunlar için bu kart ödeme seçeneği geçerli olmaktadır. Son derece güvenli olduğundan çocuklarınız da oyun oynarken kullanabilir.
Paykasa kart, bütün bankalardan gelen parayı alabilir. Bir yakınınız, herhangi bir bankadan size olan borcunu ya da ödemesini bu karta yatırabilir fakat kart tek seferlik kullanım olanağına sahip olduğundan bir kere kullanıldıktan sonra kendini bloke etmektedir.