Paykasa Nerelerde Kullanılır?

Türkiye’nin beklediği kart sistemi son yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Kredi kartı çılgınlığına tamamen son verecek olan bu sistem, ön ödemeli kart sistemi adıyla geçen paykasa sistemidir. Bu isimde kullanılan kartlarla, tek seferlik kullanım sağlayarak güvenli alışverişinizi yapabilirsiniz. Paykasa nerelerde kullanılır? Bu kartın kullanım alanlarının başında, çevrimiçi alışveriş siteleri gelmektedir. Paykasa kartıyla ödeme yapılabilen her sitede bu kartı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca bazı oyun siteleri Facebook oyun sitelerinde de bu ödeme şekli geçerlidir. Son yıllarda ortaya çıkan kredi kartı dolandırıcılıklarına karşı olarak kullanılmaya başlanan paykasa çılgınlığına siz de katılabilirsiniz. Kredi kartına sürekli ödeme yapmaktan sıkıldıysanız ve yatırdığınız kadar harcamak istiyorsanız mükemmel bir seçenek ile karşı karşıyasınız.


İnternet üzerinden çevrimiçi olarak da elde edebileceğiniz bu kart, sizlere güvenli bir alışveriş yapma olanağı tanımaktadır. Hiçbir şekilde kart numarası ve şifre vermeden sadece kart üzerinde bulunan 16 haneli pin kodunuzla ödeme yaparak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Sonrasında para üstü alma gibi bir dert de yok. Karttaki para bittikten sonra kart, kendini imha eder. Eski dönemlerde satılan kontör kartları gibi “kullan- at” sistemi ile yaptığınız alışverişler daha güvenli olmaktadır. “paykasa nerelerde kullanılır?” diye merak edenler, yaptıkları araştırmalar sonucunda bu kartın ödeme ibaresinde “paykasa” geçen her yerde kullanılabilir olduğu sonucuna varmaktadırlar.


Paykasa nerelerde kullanılır? Bu soru, herkesin sorabileceği ve genellikle merak konusu olan sorulardan biridir fakat kredi kartı yerine bu kartı kullanmanın cazipliği de vazgeçilmezdir. Bu kartı temin ettikten sonrasında hiçbir güvensizlik bulunmamaktadır. Aksine, bu kartı kullanırken daha güvenli alışveriş ve eğlencelere imza atarsınız. Çünkü oynadığınız ücretli olan facebook oyunları için gerekli olan bir karttır ve çocuklarınız da güvenle kullanabilmektedir.